Czas na maseczkę

Posted on Listopad 26th, 2015

Czy warto stosować maseczki do twarzy?
Wiele kobiet uważa maseczki na nie do końca potrzebną fanaberię. Owszem, warto się czasem udać do kosmetyczki na profesjonalny zabieg, warto też według nich codziennie wklepywać krem, ale maseczka? Cóż ona może zmienić, pytają. Tymczasem maseczki, a zwłaszcza maseczki nawilżające, bowiem skutecznie chronią naszą cerę przed starzeniem się.

 Różne typy maseczek
Maski do twarzy tradycyjnie dzieli się na odżywcze, oczyszczające, liftingujące i właśnie nawilżające. O ile te pierwsze i trzecie są przydatne raczej tylko w przypadku cery szczególnie wymagającej, a drugie – gdy nasza skóra jest tłusta lub trądzikowa, to już nawilżanie potrzebne jest każdej (każdemu) z nas. Wymaga go także cera młoda i zdrowa, bowiem stanowi ono ważny zabieg zabezpieczający przed przedwczesnym pojawieniem się zmarszczek.

Czym nawilżać cerę?
Jaka jednak jest najbardziej skuteczna maseczka nawilżająca? Na rynku jest ich wiele, jednak nie zawsze zwykłe, tanie maseczki będą naprawdę pomocne. Dobra maseczka to taka, po której masz wrażenie, że Twoja skóra stała się świeża i jakby pełna życia, nawilżona od środka. Znika wówczas uczucie ściągnięcia i suchości, złagodzone są wszelkie podrażnienia i poparzenia słoneczne.

 Maseczki naturalne czy sklepowe?
Już nasze babcie używały takich kosmetyków, z tym że wówczas korzystały z powszechnie dostępnych na danym terenie roślin i ziół. Taka domowa maseczka nawilżająca może być na przykład sporządzona z miąższu aloesu i/lub świeżych owoców – mango, banana, poziomek lub plasterków kiwi i ogórka. O cudownych właściwościach wszystkich tych roślin dobrze zresztą wiedzą firmy kosmetyczne – nie bez powodu jedna z nowych maseczek nawilżających Nivea z linii aqua effect wzbogacona jest wyciągiem z Aloesu, który według producenta pomaga nam zachować naturalny poziom nawilżenia skóry.

Można też wspomóc się gotowymi produktami z nieco wyższej półki cenowej. Zalety takiego rozwiązania wydają się oczywiste – mamy odpowiednią porcję gotowej już do użycia maseczki, którą trzeba tylko wmasować i skórę i po odpowiednim czasie zmyć. Warto jednak kupować maseczki markowe, znanych i dobrze kojarzących się nam firm – podejrzanie tanie produkty typu „no name” mogą być nie tylko mało skuteczne, ale i szkodliwe dla cery. Zawsze też dopasowuj maseczkę do typu skóry – nawet maseczka nawilżająca ma zwykle odpowiednie oznaczenia. Jeśli po zastosowaniu takiego specyfiku masz wrażenie intensywnego nawilżenia i orzeźwienia skóry, to jest on prawdopodobnie  w sam raz dla ciebie.